Dzień patrona Janusza Korczaka

Utworzono dnia 27.09.2021

Janusz Korczak  przyjaciel dzieci, czyli Dzień Patrona w naszej szkole.

Janusz Korczak  był pedagogiem, lekarzem, pisarzem, ale przede wszystkim CZŁOWIEKIEM w pełni tego słowa znaczenia. Był innowatorem, cenił w ludziach autentyczność i pomysłowość. Nauczycieli uczył szukania dojścia  do każdego ucznia i prowadzenia go   w życie drogą samodzielności  z poszanowaniem jego godności i kreatywności.

23 września 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole jego święto. Po krótkiej pogadance przybliżającej naszym uczniom postać Starego Doktora, odbył się konkurs plastyczny „Janusz Korczak w naszej szkole”. Uczniowie mieli przedstawić na rysunkach w kształcie serca,  Korczaka wędrującego po naszej szkole. Z prac dzieci utworzono wystawę. Zważywszy na to, że Korczak był człowiekiem wesołym i my chcieliśmy się szczególnie dobrze bawić w tym dniu. Uczniowie klas I-III i przedszkolaki przygotowały i zaprezentowały ekomodę. Pomysłowość  w tworzeniu pięknych kreacji zadziwiła wszystkich. To, co wydaje się odpadem, może przybrać formę spódniczki, krawatu, korali, zbroi, bluzki, czapki itd.,itd. Prezentacja ekomody zakończyła się tańcami. Było wesoło, a w końcu o to chodziło!!!

Utworzono dnia 27.09.2021, 20:25

Licznik odwiedzin: