Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im Janusza Korczaka w Paczółtowicach

Nasze przedszkole

OPIS PRZEDSZKOLA

Nasze Przedszkole funkcjonuje przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Paczółtowicach. Szkoła jest niewielką, wiejską placówką liczącą obecnie  2 oddziały edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci pochodzą z miejscowości: Paczółtowice, Dębnik oraz Krzeszowice. Szkoła nosi imię wielkiego pedagoga              i przyjaciela dzieci, Janusza Korczaka. Korczakowska myśl, jego idee wychowawcze są w naszej szkole oraz przedszkolu aktualne i przenikają do treści pracy wychowawczej. Różnorodne formy pracy z dziećmi przybliżają im życie            i dzieło Korczaka, uczą poszanowania każdego człowieka, stają się źródłem inspiracji. Szkoła i przedszkole jest miejscem przyjaznym dla uczniów, czemu sprzyjają podejmowane działania budujące poczucie bezpieczeństwa i akceptacji, a także profilaktyczne, przeciwdziałające przejawom dyskryminacji. Wszelkie działania pedagogów i wychowawców wzmacniają emocjonalną więź ze szkołą. W opinii przedstawiciela organu prowadzącego nasza szkoła oraz przedszkole jest miejscem bezpiecznym dla uczniów zarówno pod względem fizycznym jak psychicznym.  Zdaniem partnerów na bezpieczeństwo uczniów wpływa dobra współpraca ze środowiskiem: Strażą Miejską i Policją, Ochotniczą Strażą Pożarną, Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Krzeszowicach. Bezpieczeństwu sprzyja szybkie i adekwatne do sytuacji reagowanie pracowników szkoły oraz przedszkola na pojawiające się problemy.

 Zaspokajając potrzeby rodziców przedszkole jest czynne 9 godzin dziennie w godzinach od 7.00 do 16.00. Staramy się tworzyć placówkę bezpieczną i przyjazną każdemu dziecku. Otaczamy opieką dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Sale zajęć wyposażone są w nowoczesne meble dostosowane do potrzeb dzieci. Kąciki dydaktyczne są systematycznie wzbogacane w różnorodne pomoce dydaktyczne. Wystrój sali stwarza atmosferę ciepła, przytulności. Bogate wyposażenie pomieszczeń w zabawki, różnorodne pomoce dydaktyczne logopedyczne, bogaty księgozbiór dla dzieci oraz urozmaicone zajęcia dydaktyczne sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Do dyspozycji mamy również boisko oraz wydzielony i ogrodzony plac zabaw. W deszczowe dni możemy korzystać z sali zbaw. Przedszkole to nie tylko miejsce doskonałej zabawy, ale też nauki i nieustannego rozwoju intelektualnego i fizycznego. Nasze dzieci mają możliwość bezpośredniej obserwacji przyrody w przyszkolnym ogródku warzywno- kwiatowym. Zadaniem przedszkolaków jest opiekowanie się rosnącymi roślinami – podlewanie ichusuwanie chwastów, a następnie zebranie plonów. To świetna zabawa i ogromne źródło wiedzy o przyrodzie i zdrowym odżywianiu.                                                                                                                    

Zgrany zespół nauczycielski zapewnia indywidualne podejście do każdego dziecka. Przedszkole zapewnienia dziecku bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze pięciu godzin dziennie. Wysokość opłaty, za korzystanie z wychowania przedszkolnego przez dziecko w czasie przekraczającym wymiar bezpłatnych zajęć wynosi 1,30 zł za każdą rozpoczętą godzinę zajęć przekraczającą ten wymiar. Opłata ta uiszczana jest za dany miesiąc kalendarzowy.

Nasza karda nauczycielska w roku szkolnym 2023/2024:

  • mgr inż. Tatiana Sobik-Majchrzak- wychowawca grupy przedszkolnej
  • mgr Jolanta Zygmunt- wychowawca grupy przedszkolnej
  • mgr Anna Chrapek- nauczyciel j. angielskiego
  • mgr Ewa Rogóż- Klocek- logopeda
  • mgr Izabela Wojciechowska- pedagog szkolny
  •  ks. Ryszard Pałka- nauczyciel religii.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Poznaj Polskę

Poznaj Polskę - Cieszyn

REALIZUJEMY ZAJĘCIA W RAMACH MTA

Projekt pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II.  Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant 3 - Szkoła  Podstawowa im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowej Wsi - Portal  gov.pl

MLEKO W SZKOLE, OWOCE W SZKOLE

Aktualności - Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie    

Programy żywieniowe w szkole – FUNDACJA "MORSKA KRAINA"

Szkoła Pamięta

Szkoła pamięta 2023 - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w  Turku - Portal gov.pl

Szkoła do hymnu

Ogólnopolska akcja Szkoła do Hymnu - Portal edukacyjny Perspektywy